Аграрний ринок США відновився після пандемії
- Деталі
- Аграрні новини
- 516
Підвищення цін на кукурудзу, соєві боби, свиней, велику рогату худобу та курчат -бройлерів - найпопулярнішу сільськогосподарську продукцію США - дозволить збільшити чистий прибуток ферм до 113 мільярдів доларів цього року, що є найвищим показником з 2013 року, підрахувало міністерство сільського господарства США. Дохід буде на 26% вищим за 10-річний середній показник, що відображає відновлення економіки в цілому після пандемії.
Державна допомога дорівнюватиме одній третині чистого прибутку фермерського господарства порівняно з минулим роком, але все ще перевищує середній показник. Минулого року прямі федеральні виплати та страхові відшкодування зі страхування врожаю становили більше половини доходу ферми, що є широким показником прибутку. Програми субсидування ферм та землеустрою зазвичай складають від 10 до 15 мільярдів доларів на рік. Програми допомоги від коронавірусу підштовхнули підтримки фермерських господарств до рекордних показників минулого року.
Завдяки зростаючим цінам на сировину, аграрії збиратимуть додаткові надходження в розмірі 64,3 мільярда доларів у вигляді надходжень від врожаю та скотарства, що на 18% більше, ніж у 2020 році, заявили економісти USDA. Кукурудза та соєві боби принесуть 36 мільярдів доларів приросту. Надходження від свиней зростуть на 9,4 млрд доларів, великої рогатої худоби - на 8,3 млрд доларів, а бройлерів - на 7,3 млрд доларів. У процентному співвідношенні кукурудза, соєві боби, свині, велика рогата худоба та бройлери побачать двозначне збільшення надходжень.
Фермери отримують вигоду від зростання цін на сировину, яке розпочалося наприкінці минулого літа з поверненням Китаю як провідного замовника експорту сільськогосподарської продукції США, який зараз встановлює рекорди.
Зростання надходжень сільськогосподарських культур та худоби супроводжувалося стрімким зростанням витрат на виробництво - на 26,1 млрд доларів, або на 7%, цього року на додачу до 2,5% зростання у 2020 році, повідомила Служба економічних досліджень США. Якщо їх реалізувати, витрати будуть найвищими з 2014 року. Пестициди були б єдиною основною категорією витрат, які цього року зменшуватимуться. За прогнозами, цього року витрати на корми для худоби, становлять найбільшу категорію витрат, зростуть на 11% через зростання цін на зерно та сіно.
Одночасно з тим, як зросла вартість землі, будівель, устаткування, худоби та інших активів, дещо зменшився борг ферм. Результатом стало збільшення власного капіталу на 80 мільярдів доларів, або на 3%, що означає більш міцну фінансову основу для сектора.
За даними Міністерства сільського господарства США, коефіцієнт боргу до активів, широко відомий показник фінансового стану сільськогосподарського сектору, знизиться вперше з 2012 року до 13,4%. Минулого року це було 14%.
Міністерство сільського господарства США також переглянуло свою оцінку доходу фермерських господарств на 2020 рік до 94,6 мільярдів доларів, порівняно з оцінкою в лютому в 121,1 мільярда доларів, але все ж стрибком на 20% від загальної суми в 2019 році в 79,1 мільярда доларів. Прямі державні виплати, які склали рекордні 45,7 мільярдів доларів, найбільше сприяли збільшенню доходів у 2020 році.
«Дуже великі зміни до показників 2020 року, - сказав Пат Вестгоф, директор аналітичного центру FAPRI, - в першу чергу через зниження надходжень врожаю та збільшення витрат на виробництво». Міністерство сільського господарства США знизило свою оцінку надходжень врожаю майже на 12 мільярдів доларів і заявило, що витрати були більш ніж на 12 мільярдів доларів.
Очікується, що FAPRI оновить свої прогнози щодо цьогорічного виробництва сільськогосподарської продукції, використання та ціни в США.
Наступна оцінка сільськогосподарського доходу США планується на 1 грудня.



