
ЄС за 10 днів змінить квоти для українського експорту
- Деталі
- Аграрні новини
- 109
13 жовтня Рада ЄС має ухвалити рішення про перегляд тарифних квот, встановлених для окремих товарних ліній агроекспорту України.
Про це заявила народна депутатка, голова комітету з питань бюджету Роксолана Підласа під час третього щорічного експортного форуму "Український експорт: крізь терни до ЄС".
"Нові квоти, що будуть встановлені за 21 з 34 експортних позицій будуть перевищувати максимальні обсяги експорту, які Україна мала за час дії автономних торгівельних преференцій", – повідомила вона.
За словами депутатки, питання перегляду квот буде розглядатися 13 жовтня на засіданні Ради ЄС. "І, як очікуються, це рішення набуде чинності через 15 днів після ухвалення", – додала Підласа.
Про готовність ЄС до такого перегляду заявив і заступник голови представництва ЄС в Україні Гедимінас Навіцкас, який зауважив, що це не він оприлюднив дату ухвалення рішення. "Планується нова угода щодо додаткових квот – і це є ознакою більш преференційного ставлення до України", – підтвердив він.
В уряді раніше вже повідомляли про намір встановити підвищені розміри квот. Торговий представник України Тарас Качка повідомив про деталі оновленої угоди про вільну торгівлю з ЄС, яку погодили наприкінці червня 2025 року.
Йдеться про так звані "нульові тарифні квоти", тобто про обсяги імпорту з України чутливих товарів, для яких діятиме нульове мито, тобто умови вільної торгівлі. Після їхнього перевищення експорт лишається дозволеним, але діють загальні тарифи, як і для інших держав.
Тарас Качка деталізував, що для низки видів продукції розмір квот збільшиться від показників 2021 року таким чином:
- мед - 583,3%
- цукор - 500%
- оброблений крохмаль - 500%
- ячмінна січка та крупа,зернові, оброблені іншим чином - 435,8%
- висівки, лузга та залишки - 386%
- сухе молоко - 308%
- яйця - 300%
- солод - 250%
- оброблені томати - 250%
- перероблені цукрові продукти - 250%
- крохмалі - 244%
- вершкове масло - 233,3%
- овес - 192,5%
- кукурудза - 153%
- молоко, вершки, згущене молоко - 150%
- часник - 150%
- інші цукри - 150%
- сік яблучний - 150%
- продукти з обробленого вершкового масла - 150%
- цукрова кукурудза - 150%
- манітол-сорбітол - 150%
- перероблені зернові продукти - 150%
- цукрові сиропи - 135%
- м’ясо птиці - 133,3%
- пшениця - 130%
- етанол - 125%
- ячмінь - 122,2%
Пише eurointegration.com.ua.